آموزش زبان ترکی استانبولی با سریال فرار از زندان –Prison Break

شاید خیلی از شما برای مشاوره پیش استاد زبان ترکی خود رفته باشید و از آنها در رابطه با تقویت توانایی‌های لیسنینگ و اسپیکینگ زبان ترکی سوال کرده باشید.

در این شرایط اکثر اساتید به شما پیشنهاد می‌کنند که فیلم و سریال دیدن را در برنامه‌ی اصلی یادگیری زبان ترکی خود قرار دهید. سوالی که ممکن است برای شما مطرح شده باشد این است که چه نکات خاصی در مورد این سریال باعث شده که معلم‌های زبان به اثربخشی آن معتقد باشند؟

در این مطلب ما سعی می‌کنیم به این سوال پاسخ داده و روش‌های آموزش زبان ترکی استانبولی با سریال فرار از زندان برای پیشرفت در زبان را توضیح دهیم.

فرار از زندان

یادگیری زبان ترکی استانبولی با فیلم و سریال

در ابتدا اجازه دهید به فواید استفاده از فیلم و سریال در یادگیری زبان اشاره‌ی مختصری داشته باشیم. اولین موضوع این است که فیلم و سریال منبع بسیار خوبی می باشند که شنیدن همان زبان به شکل واقعی و دست کاری نشده است، یعنی همان شکلی از زبان که در جوامع ترکی زبان استفاده می شود و ورژنی از زبان که ما با آن توسط کتاب‌ها آشنا می شویم.

نکته‌ی بعدی این هست که وقتی شما فیلم یا سریالی می‌بینید تمام تلاش خود را می‌کنید تا از تمام توانایی‌ها و دانش زبانی‌ای که دارید برای درک داستان استفاده کنید. در این حالت قدرت حدس زدن که مهارت مهمی در یادگیری زبان ترکی می باشد در شما تقویت می شود. در عین حال گوش دادن مداوم توانایی شنیداری شما را به میزان زیادی تحت تاثیر قرار می دهد.

در نهایت اینکه یادگیری و صحبت به یک زبان نیازمند جمع آوری یک بانک اطاعاتی گسترده در ذهن از لغات،اصطلاحات و جملات آن زبان است و تماشا کردن فیلم و سریال این کار رو بسیار ساده‌تر می کند چون شما به ‌صورت مداوم در حال شنیدن و به خاطر سپردن دیالوگ‌ها هستید.

آموزش زبان ترکی استانبولی با سریال Prison Break

شاید بپرسید که آیا نمی شود با سریال یا فیلم‌های دیگر از این فواید بهره برد؟ پاسخ به این سوال قطعا مثبت است. اما نکاتی مثل ژانر سریال، سادگی یا سختی دیالوگ‌ها و البته سطح زبانی شما در این انتخاب موثر است.

سریال فرار از زندان به ترکی استانبولی

نکته اول ژانر سریال است. داستان این مجموعهٔ تلویزیونی در مورد دو برادر است که یکی از آنها برای قتلی که انجام نداده به اعدام محکوم شده و برادرش خود را به زندان می‌اندازد تا با استفاده از نقشه‌ای بسیار حرفه‌ای او را از حکم اعدام فراری دهد. برادر قاتل ؛ مایکل اسکافیلد نام دارد که در کالج مدرک مهندسی سازه گرفته و دارای هوش فوق العاده‌ای است. تمامی داستان اصلی سریال به فرار این دو برادر مربوط است که با اتفاقاتی که رخ می‌دهد جذاب تر می‌شود. البته فرار کردن تم اصلی این سریال، در تمام قسمت‌های آن است و حتی بعد از گریختن از زندان نیز آنها به عنوان مجرمین تحت تعقیب باز هم فرار می‌کنند.

نوع زبانی که در دیالوگ‌ها استفاده می شود پیچیده یا تخصصی نباشد که این موضوع درک اتفاقات جاری در سریال را راحت‌تر می کند و شما اصطلاحاتی رو یاد می دهد که در همه‌جا کاربردی هستند.

فرار از زندان

یادگیری زبان نتیجه تلاش و تکرار مکرر است. این همان بخشی است که سریال Prison Break نسبت به باقی منابعی آموزشی موفق‌تر عمل می کند.

داستان جذاب سریال، ارتباطی که فرد بیننده با شخصیت های داستان حس می کند، تکرار را برای شما از کاری خسته کننده به کاری لذت بخش تبدیل می کند و در نتیجه آن، شما بعضاً حتی به شکل ناخودآگاه دیالوگ‌ها رو حفظ می‌کنید.

یادگیری زبان نتیجه تلاش و تکرار مکرر است.

زیرنویس سریال فرار از زندان

سوال متداول دیگری که از ما پرسیده می شود در مورد استفاده یا عدم استفاده از زیرنویس فارسی است و اینکه آیا زیرنویس فارسی استفاده بکنیم یا خیر.

تحقیقات نشان می دهد که برای یادگیری یک زبان جدید با استفاده از فیلم یا سریال فرد باید یک دانش ابتدایی در مورد آن زبان داشته باشد بنابرین عدم استفاده از زیرنویس در سطوح ابتدایی نه تنها مفید نیست بلکه فقط منجر به ناامیدی شما می شود.

پس با توجه به سطح خود بهتر است یک بار با زیرنویس فارسی یا برای سطوح بالاتر بدون زیرنویس خود رو محک بزنید.

اگر فقط فیلم و سریال ببینیم پیشرفت می‌کنیم؟

قطعا نه، نباید فراموش کنیم که یادگیری نیازمند برنامه‌ریزی و دیسیپلین است. وقتی تصمیم گرفتید با فیلم و سریال دیدن زبان خود را بهتر کنید، باید یک دفترچه نزدیک خود داشته باشید و از اصطلاحات جدید نوت برداری کنید و مرتب آنها مطالعه کنید.

فراموش نکنید که حدس زدن و نتیجه‌گیری کردن جزو توانایی‌های لازم و حیاتی برای یادگیری یک زبان جدید است، پس این روند رو برای هر قسمت امتحان کنید.

فرار از زندان

هم اکنون شما می توانید جهت دریافت تمامی 89 قسمت این سریال در 5  فصل ، با کیفیت صدا و تصویر بالا در یک فلش 32 گیگابایتی اقدام فرمائید.

تمامی 89 قسمت این سریال واقعا جذاب به همراه یک فلش مموری سن دیسک مدل Cruzer Blade  با ظرفیت 32 گیگابایت به قیمت 399 هزار تومان با پست رایگان درب منزل شما.

جهت دریافت تمامی قسمت های سریال به زبان ترکی استانبولی به همراه فایل جداگانه زیرنویس فارسی برای آموزش ترکی استانبولی با سریال، با ما تماس بگیرید.

همچنین چنانچه پیش از خرید محصول سوالی دارید از طریق شماره های زیر و یا باکس نظرات با ما در ارتباط باشید. همچنین برای آشنایی با سایر محصولات کمک آموزشی و یادگیری زبان ترکی استانبولی در منزل از فروشگاه ما دیدن فرمائید: فروشگاه ایران ترکیش

آیدی تلگرام: irdenizli_help

شماره تماس: +۹۰۵۳۸۶۳۹۵۴۵۸

شماره واتساپ: +۹۸۹۳۷۶۶۲۱۰۴۶

امیدواریم که مطلب آموزش زبان با سریال فرار از زندان که همراه هم مرور کردیم برای شما مفید بوده باشد، این نکته رو هم فراموش نکنید تماشای فیلم و سریال به تنهایی نمی تواند مسبب یادگیری زبان ترکی استانبولی شما باشد و شما می توانید از این منبع برای تقویت دانش زبانی خود استفاده کنید.

مشاهده قسمتی از سریال فرار از زندان جهت آموزش ترکی استانبولی با سریال

جهت تست صدا و تصویر تکه ای از فیلم را تماشا کنید. ضمنا مجددا تاکید می شود فایل زیرنویس بصورت جداگانه بوده و شما می توانید به دلخواه خودتان فایل را به سریال اضافه کرده و یا حذف کنید.

نکته ۱: توجه کنید کیفیت فیلم آنلاین بالا، بر اساس سرعت اینترنت شما تنظیم می شود. برای تست و دیدن بالاترین کیفیت بر روی علامت چرخ دنده کلیلک بفرمائید

نکته ۲: فیلم به زبان ترکی استانبولی می باشد و وجود زیر نویس بر روی فیلم الزامی نیست و می توانید به دلخواه خود عمل کنید

نکته۳: تمامی قسمتهای سریال کامل می باشند و کلیه قسمت ها موجود می باشد.

نکته ۴: در مواقعی که فلش با برند گفته شده در بالا، در بازار موجود نباشد از برندهای جایگزین استفاده می شود.

جهت خرید با ما در تماس باشید:

آیدی تلگرام: irdenizli_help

شماره تماس: +۹۰۵۳۸۶۳۹۵۴۵۸

شماره واتساپ: +۹۸۹۳۷۶۶۲۱۰۴۶

سایر محصولاتمشاهده همه

ثبت نام لاتاری

ثبت‌نام لاتــاریگرین کـارت آمریکا 2025 – سال 1402 مزایای ثبت‌نام از طریق ایران ترکیش  رفع ایرادات احتمالی و بالاتر رفتن شانس قبولی ...

دانلود 10 فیلم معروف دنیا به زبان ترکی

یادگیری زبان ترکی استانبولی با فیلم بنظر شما بهترین و مفرح‌ترین راه یادگیری زبان ترکی استانبولی چیست؟ اگر از رفتن به کلاس‌های زبان و خواندن ...

دانلود انیمیشن های معروف دنیا به زبان ترکی استانبولی

برای یادگیری زبان ترکی استانبولی می توان از روش های مختلفی استفاده کرد اما برای انتخاب روش مناسب باید ملاک هایی را در نظر قرار داد. از جمله ...

آموزش 0 تا 100 مهاجرت به ترکیه

به جرات می توان گفت بسته آموزشی ۰ تا ۱۰۰ مهاجرت به ترکیه ، جامع ترین مجموعه آموزشی در زمینه مهاجرت به ترکیه می باشد ، که به شکلی ساده و ...

کتاب دبستان ترکیه

در میان تمامی عناوین کتاب دبستان ترکیه ، درس آموزش زبان ترکی و آموزش زبان انگلیسی جزء لاینفک برنامه ی درسی و کتاب های درسی مدارس ترکیه ...

آموزش زبان ترکی استانبولی با سریال فرار از زندان –Prison Break

شاید خیلی از شما برای مشاوره پیش استاد زبان ترکی خود رفته باشید و از آنها در رابطه با تقویت توانایی‌های لیسنینگ و اسپیکینگ زبان ترکی سوال ...

ادمین سایت ایران ترکیش

مقالاتی که می خوانید حاصل ۱۲ سال تجربه ما در زمینه مهاجرت به ترکیه می باشد. حتما دیدگاه و سوالات خود را در پائین همین صفحه با ما در میان بگذارید. همکاران ما به سوالات شما پاسخگو خواهند بود.
همچنین جهت دریافت بیش از 600 صفحه توضیحات جامع و چندین ساعت فیلم راهنمایی در رابطه با مهاجرت به ترکیه از لینک زیر اقدام فرمائید. دریافت CD آموزشی 0 تا 100 مهاجرت

نوشته قبلی
نوشته بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *