قرعه کشی گرین کارت آمریکا 1400 (2023)

اگر قصد مهاجرت از طریق لاتاری گرین کارت آمریکا دارید پیشنهاد میکنیم تا انتهای این مقاله از ایران ترکیش با ما همراه شوید اطلاعات بسیار مفیدی برای شما در این قسمت تهیه کرده ایم. از تاریخچه لاتاری تا بالا بردن شانس شرکت در لاتاری.

حتما قبل از مطالعه مطلب، فیلم کوتاه 2 دقیقه ای زیر را تماشا کنید تا اطلاعات کلی و مهم از قرعه کشی گرین کارت آمریکا و تعداد برندگان ایرانی آن را مشاهده کنید:

 

چگونه در لاتاری 2023 گرین کارت آمریکا (1400) شرکت کنیم؟

برای کسی که قصد دارد به آمریکا مهاجرت کند، راه های متفاوتی وجود دارد. اما اگر بخواهیم از ارزانترین و راحت ترین راه صحبت کنیم قطعا به لاتاری سالانه ی امریکا خواهیم رسید.

این قرعه کشی هر سال در تاریخ هایی که اعلام میشود برگزار میگردد. افراد زیادی از کشورهای مختلف و مجاز در این مسابقه شرکت میکنند و در صورت داشتن شانس، با برنده شدن گرین کارت آمریکا میتوانند برای همیشه مانند یک شهروند آمریکایی، در این کشور زندگی کنند و از امکانات آن بهره مند گردند.

تمام این اتفاقات در گرو شانس فرد است و به هیچ عنوان برتری هایی که دارید دخیل نخواهد بود. اما پس از این که برنده شدید، این موارد برتری که شما نسبت به سایرین دارید، در زندگی آمریکایی شما  قطعا موثر خواهد بود. برای دریافت کلیه ی اطلاعات لازم برای ثبت نام در لاتاری، در ادامه ی مقاله با ما همراه باشید.

جهت ثبت نام قرعه کشی گرین کارت آمریکا از لینک زیر اقدام کنید:
ثبت نام لاتاری

لاتاری

تاریخچه ی شروع لاتاری آمریکا

کنگره آمریکا در سال ۱۹۹۰ تصمیم گرفت که در برنامه ی مهاجرت ایجاد تغییرات مثبتی کند. به همین جهت برنامه ی گرین کارت لاتاری را به تصویب رساند.

طبق این برنامه هر سال یک قرعه کشی انجام میشود و افراد با هر نژاد و قومیتی در آن شرکت میکنند. اسامی افرادی که برنده ی این قرعه کشی میشوند اعلام می گردد و به هر کدام یک گرین کارت اقامت در آمریکا داده می شود.

در این قرعه کشی هر سال حدود پنجاه و پنج هزار ویزا به افراد مختلف در جای جای جهان، جایزه داده میشود. با این تعداد محدود گرین کارت، تقریبا هفت درصد سهم شامل هر کشور مجاز به ثبت نام میشود تا ملتش شانس خود را برای بردن لاتاری امتحان کنند.

هدف از این حرکت کنگره ی آمریکا، حفظ تنوع نژادی در این کشور است و به همین جهت نام این مسابقه را، قرعه کشی ویزای گوناگونی یا diversity visa lottery نام نهاد.

ایران نیز از جمله کشورهای مجاز محسوب میگردد که سالانه تعدادی برنده را به خود اختصاص میدهد. در سالهای گذشته بین چهار هزار تا هفت هزار برنده ی لاتاری از ایران داشتیم و امسال نیز قطعا جزو کشورهای مجاز تلقی خواهیم شد.

جهت ثبت نام قرعه کشی گرین کارت آمریکا از لینک زیر اقدام کنید:
ثبت نام لاتاری

شرکت در لاتاری

گرین کارت چیست؟

همان گونه که هر فرد در کشور خودش حق دارد آزادانه زندگی، کار و تحصیل کند، اگر گرین کارت کشور دیگری را نیز داشته باشد، میتواند همانند مردم آن کشور نیز همین آزادی را داشته باشد.

در اصل گرین کارت ویزای اقامت دائم است. با داشتن گرین کارت امریکا، میتوان بدون داشتن ویزا به ایران و مجددا امریکا رفت و آمد کرد. پس دریافت چنین کارتی در قرعه کشی های سالانه ی لاتاری قطعا جذاب و مهم خواهد بود.

البته به یاد داشته باشید که پس از بردن لاتاری 2023 گرین کارت آمریکا (1400) باید حتما مدت مشخصی در آمریکا زندگی کنید و نمی توانید بلافاصله به کشور خود برگردید.

نکات مربوط به لاتاری آمریکا

* شخصی که برنده ی قرعه کشی شود میتواند به همراه همسر و فرزندان پایین تر از سن بیست و یک ساله ی خود گرین کارت آمریکا را دریافت کنند. فرزندان بالای بیست و یک سال اجازه ی همراهی با والدینشان را ندارند.

* افرادی که برنده ی لاتاری میشوند فقط میتوانند اعضایی از خانواده را که در زمان ثبت نام درج کرده با خود همراه سازد.

* افراد دریافت کننده ی ویزای آمریکا و همراهان او، میتوانند همانند یک شهروند آمریکایی از مزایای این کشور برخوردار باشند. از جمله این که میتوانند در شغلهای فعال در آمریکا فعالیت کنند و یا حتی برای خود شغلی ایجاد کنند.

* افرادی که در قرعه کشی لاتاری صاحب امتیاز میشوند میتوانند پس از گذشت پنج سال پاسپورت آمریکایی دریافت کنند.

* دولت آمریکا فقط اقامت در اختیار شهروندان جدیدش قرار میدهد و از بابت نقدینگی و کمکهای دیگر، هیچ امکاناتی در اختیار فرد می گذارند. این شایعه که با بردن لاتاری آمریکا از این کشور اتومبیل یا محل اقامت دریافت می کنید کاملا کذب است و این خودتان هستید که باید از پس هزینه هایتان بر بیایید.

* فردی که برنده ی لاتاری 2023 گرین کارت آمریکا (1400) میشود میتواند گواهینامه ی رانندگی، حساب و کارت بانکی، حق دانشجویی در دانشگاههای دولتی آمریکا و بسیاری شرایط دیگر همانند شهروندان آن داشته باشد.

جهت ثبت نام قرعه کشی گرین کارت آمریکا از لینک زیر اقدام کنید:
ثبت نام لاتاری

پاسپورت

دلیل برگزاری لاتاری آمریکا

هنگامی که آمریکا کشف شد عده ای به دلخواه و عده ای از روی اجبار وارد این قاره شدند. اروپاییان برای تصرف و آسیایی ها و آفریقایی ها برای جایگزینی نیروی کار، حضور خود را اعلام کردند.

از این رو تعادل نژادی در این کشور از اهمیت بالایی برخوردار شد. این کشور سالانه با آمار از تفاوت نژادهای فعال در خود، برای نژادهایی که جمعیت کمتری دارند، تشویقی های مهاجرتی قرار میدهد.

لاتاری آمریکا نیز از همین برنامه های حفظ تعادل سالانه و جلوگیری از شکل گیری نژاد قالب است. قطعا بارها نام محله ی چینی ها را شنیده اید، که این امر به دلیل مهاجرت بیش از حد شهروندان چینی به کشور آمریکا میباشد، برای جلوگیری از حضور قالب چینی ها، این کشور مجاز به ثبت نام لاتاری سالانه نمیباشد.

آمریکا برای تقسیم عادلانه گرین کارت این امکان را به صورت قرعه کشی در اختیار سایر کشورها قرار میدهد. این قرعه کشی شرایط خاص و سختی ندارد و کافیست اندک شرایط لازم را دارا باشید و به راحتی پس از برنده شدن وارد این خاک شوید.

اصلی ترین شرایط ثبت نام لاتاری

* مدرک تحصیلی شخص ثبت نام کننده باید با مدرک دیپلم در آمریکا برابری کند. مدرک بیشتر هیچ نقشی در برنده شدن ندارد، اما اگر قبول شوید در آمریکا وجهه ی اجتماعی بالاتری خواهید داشت.

به عبارت دیگر فرد باید دوازده سال تحصیل کرده باشد. در مورد نظام قدیم آموزش ایران میتوان مدرک پیش دانشگاهی و در مورد نظام جدید می شود مدرک سال چهارم دبیرستان را شرط قلمداد کرد.

نکته یک: افرادی که مشغول تحصیل در سال چهارم دبیرستان هستند می‌توانند جهت ثبت نام در لاتاری اقدام کنند.

نکته دو: افرادی که در مدارس کار و دانش یا فنی حرفه ای تحصیل کرده اند می‌بایست برای ثبت نام حتما دانشجو یا فارق التحصیل دانشگاه باشند.

نکته سوم: در صورت نداشتن حداقل تحصیل برای ثبت نام در لاتاری، باید مشغول به کار در فعالیتهایی باشید که وزارت امور خارجه آمریکا آن را تایید کند. داشتن دو تا هفت سال سابقه کار بسته به نوع فعالیت شغلیتان در زمان فعلی، الزامی است.

نکته چهارم: شرط تحصیل فقط در مورد ثبت نام کننده ی لاتاری است و اعضای همراه وی از رعایت این شرط مبرا هستند. به عبارت دیگر فرد برنده شده در لاتاری نیاز دارد مدرک دیپلم خود را ارائه کند و همسر و فرزندان زیر بیست و یک سال وی، چه در زمان ثبت نام و چه در زمان مهاجرت با گرین کارت لاتاری آمریکا نیاز به ارائه ی مدرک تحصیلی ندارند.

* ‌برای ثبت نام کنندگان لاتاری هیچ گونه محدودیت سنی وجود ندارد. حتی افراد مسن نیز از این شانس برخوردار هستند.

* در مورد افراد مجرد و زیر بیست و یک سال سن که واجد شرایط هستند، میتوانند فقط خودشان را ثبت نام کنند اما بالای بیست و یک سال و متاهلین، لزوما همسر و فرزندان زیر بیست و یک سال خود را میتوانند به عنوان گیرندگان گرین کارت معرفی کنند.

* افرادی که ثبت نام میکنند باید از قبل پاسپورت خود را آماده سازی کنند و اگر پاسپورت ندارید حتما قبل از ثبت نام نسبت به دریافت آن اقدام کنید. حتی پاسپورت هایی که تاریخ انقضای آن گذشته است نیز پذیرفته نخواهد شد.

نکته: تحت هر شرایطی داشتن پاسپورت الزامی است، چرا که اطلاعات ثبت نام از روی آن انجام خواهد گرفت.

جهت ثبت نام قرعه کشی گرین کارت آمریکا از لینک زیر اقدام کنید:
ثبت نام لاتاری

شرایط

کشورهای مجاز به ثبت نام

منظور از کشورهای مجاز به ثبت نام، کشورهایی هستند که در طول سال اتباع کمتری از آن به غیر از لاتاری به آمریکا مهاجرت کرده اند.

به عبارت دیگر اگر از کشوری مانند ترکیه در سال جاری، تعداد فراتر از حد متعارف، به آمریکا مهاجرت کرده باشند، در قرعه کشی لاتاری، شهروندان ترکیه مجاز به ثبت نام نیستند.

دلیل این امر هم این است که آمریکا قصد دارد تناسب نژادهای مختلفش را حفظ کند و ترجیح میدهد از نژادهایی که کمتر مهاجرت می کنند، دست به انتخاب بزند. تا سال گذشته ایران همواره موقعیت و جواز شرکت در لاتاری را داشته است. در پیش بینی های اخیر نیز میتواند همچنان جزو کشورهای مجاز تلقی گردد.

نکته اول : شما ممکن است در کشور مجاز متولد شده باشید اما در کشور غیر مجاز تابعیت داشته و زندگی میکنید، در این شرایط میتوانید به عنوان شهروند کشوری که در آن متولد شده اید جواز ثبت نام در لاتاری را دریافت کنید.

نکته دو: ممکن است شما تولد یافته در کشور غیر مجاز باشید اما همسرتان شهروندی کشور مجاز را در اختیار داشته باشد، در این شرایط می توانید همسرتان را به عنوان ثبت نام کننده ی اصلی و خودتان را به عنوان همراه نام نویسی بفرمایید.

نکته سوم: اگر شما در کشور غیر مجاز اما والدینتان در کشوری مجاز تولد یافته باشند، میتوانید از سهمیه ی والدینتان استفاده کنید.

اطلاعات لازم برای ثبت نام لاتاری

* اطلاعات شخصی ثبت نام کننده ی لاتاری که بر روی پاسپورت او ذکر شده است به همراه شماره پاسپورت و تاریخ انقضای پاسپورت وی.

(نکته: داشتن پاسپورت معتبر که دارای تاریخ انقضا باشد برای فرد اصلی الزامی است. این الزام در مورد افراد زیر مجموعه ی وی شامل همسر و فرزندان زیر بیست و یک سال وجود ندارد و آنها میتوانند پس از برنده شدن در قرعه کشی لاتاری 2023 گرین کارت آمریکا (1400) ، پاسپورت خود را تهیه کنند)

* اطلاعات محل سکونت، تحصیل و کار

(نکته: نحوه ی ثبت این اطلاعات با آنچه در کشور خود بیان می کنید قابل قبول نیست و باید به شیوه ی آدرس دهی آمریکایی این مورد را انجام دهید.)

* ارائه ی مشخصات تحصیلی

( نکته: ثبت حداقل مدرک تحصیلی دیپلم الزامی است و در صورت بالاتر بودن آن، میتوانید ثبت کنید اما انتظار نداشته باشید در زمان قرعه کشی راهگشا باشد)

* وضعیت تجرد یا تاهل

* عکس پرسنلی و دیجیتالی از فرد ثبت نام کننده، همسر و فرزندان زیر بیست و یک سال وی

(نکته: شرایط عکس مناسب برای ثبت نام لاتاری:

  1. عکس تمام رخ و نگاه مستقیم به دوربین باشد. اندکی تغییر زاویه در کودکانی که فهم کافی ندارند بلامانع است.
  2. عکس باید مربع باشد و اندازه ی آن ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ مگاپیکسل باشد.
  3. پشت زمینه ی عکس باید کاملا سفید باشد.
  4. عکس چهره باید در حالت طبیعی و رنگی باشد، عکس سفید و سیاه قابل قبول نیست.
  5. عینک و سمعک کتان را قبل از گرفتن عکس بردارید.
  6. مو و روسری نباید سبب مخفی شدن صورتتان گردد. گردی صورت باید کاملا پیدا باشد.
  7. اگر سال قبل نیز برای لاتاری آمریکا ثبت نام کرده اید، از عکس آن مجددا بهره نبرید. سعی کنید عکس جدید تهیه کنید.
  8. سن عکس نباید بیشتر از شش ماه اخیر باشد.
  9. هیچ گونه محدودیت حجابی وجود ندارد و می توانید عکس را با حجاب کامل بگیرید.
  10. نمایان بودن گوشها در عکسهای ثبت نامی لاتاری الزامی نیست.)

* راههای ارتباطی مانند تلفن و ایمیل

* اطلاعات شخصی همسر و فرزندان زیر بیست و یک سال

جهت ثبت نام قرعه کشی گرین کارت آمریکا از لینک زیر اقدام کنید:
ثبت نام لاتاری

ثبت نام

ثبت نام در لاتاری آمریکا

حتما شما هم به این نتیجه رسیده اید که برنده شدن در لاتاری آمریکا به هیچ شرایط خاصی جز داشتن شانس بستگی دارد. به دلیل ناچیز بودن هزینه ی ثبت نام در این مسابقه ی جهانی، همه در وضعیت یکسانی برای ثبت نام قرار دارند.

برای ثبت نام در لاتاری آمریکا می توان از دو طریق اقدام کرد. یا ثبت نام در سایت رسمی لاتاری آمریکا و یا با کمک مجموعه های واسطه که در این راه کمک میکنند.

دستورالعمل ثبت نام به این صورت است که چند روز قبل از شروع ثبت نام، آمریکا کشورهای مجاز به ثبت نام را مشخص میکند. شما میتوانید در صورت مجاز بودن کشورتان به راحتی ثبت نام کرده و به انتظار نتایج بمانید.

چگونه میتوان دو شانس در لاتاری ثبت کرد؟

قرعه کشی لاتاری آمریکا یک حرکت کاملا سیستمی و کامپیوتری است که علاوه بر پایین بودن درصد خطا، به شدت در مورد اطلاعات حساس است.

از جمله مواردی که ممکن است ثبت نام شما را رد کند، نوشتن اطلاعات اشتباه، گذاشتن عکس اشتباه، ثبت نام مجدد و تکراری و غیره است. پس سوال اینجاست که آیا بدون ثبت نام تکراری میتوان دو شانس در لاتاری داشت؟

در پاسخ میتوان گفت این ویژگی را میتوان برای افراد متاهل به کار برد، به طوری که یک شانس می شود ثبت نام آقا به عنوان فرد اصلی و همسر و فرزندان زیر بیست و یک سالش به عنوان زیر گروه و شانس دوم می تواند ثبت نام خانم به عنوان فرد اصلی و شوهر و فرزندان زیر بیست و یک سالش به عنوان زیر مجموعه باشد. با این ترفند یک خانواده دو شانس برای برنده شدن در لاتاری دارند.

هزینه ثبت نام قرعه کشی لاتاری آمریکا

ثبت نام بر روی سایت لاتاری آمریکا کاملا رایگان است و بابت آن هزینه ای از شخص دریافت نمیشود. اما بنا به چند دلیل زیر ممکن است شما از مجموعه هایی که کار ثبت نام انجام میدهند تقاضای کمک کنید و در این شرایط، بسته به نرخ نامه ی هر کدام، مبلغی به عنوان حق الزحمه پرداخت میکنید.

دلایل استفاده از خدمات شرکتهای ثبت نام کننده

۱- سایت لاتاری کاملا به زبان انگلیسی است و ممکن است تسلط کافی بر این زبان نداشته باشید.در این صورت وارد کردن دقیق و بی نقص اطلاعات قطعا برایتان دشوار خواهد بود. همان طور که میدانید ثبت اطلاعات ناقص امتیاز لاتاری را از شما خواهد گرفت.

۲- در صورت داشتن عکس نامناسب یا حتی خطا در ثبت نام، هشداری دریافت نمیکنید و بدون این که متوجه شوید ممکن است از لیست قرعه کشی حذف گردید.

اقدامات لازم بعد از برنده شدن در لاتاری

۱- پر کردن فرم درخواست ویزای DS-260 توسط فرد ثبت نام کننده و همراهان مجاز وی، به صورت جداگانه

۲- آماده سازی مدارک مورد نیاز تا زمان فرا رسیدن مصاحبه ی حضوری که شامل موارد زیر است:

** اصل و ترجمه ی شناسنامه هر یک از اعضا

** سند رسمی طلاق یا ازدواج

** مدارک عدم سوء پیشینه

** پاسپورت

** مدارک مربوط به تحصیل یا موقعیت شغلی

** اسناد مربوط به امکان تمکن مالی و ارائه ی صورت حساب بانکی

۳- معاینات پزشکی انجام میدهید تا دارای بیماریهای واگیردار یا لاعلاج نباشید و علاوه بر آن، واکسیناسیون نیز می گردد.

۴- مدارک را به سفارت آمریکا جهت بررسی های بیشتر تقدیم میکنید.

۵- در صورت قبولی در مصاحبه و درستی مدارک ارائه شده به شما شش ماه فرصت داده میشود تا اولین ورود خود را به کشور آمریکا ثبت کنید. در صورت عدم سفر، ویزای شما باطل خواهد شد.

جهت ثبت نام قرعه کشی گرین کارت آمریکا از لینک زیر اقدام کنید:
ثبت نام لاتاری

مدارک

تفاوت گرین کارت لاتاری و تابعیت آمریکا

۱- گرین کارت دارای یک زمان معین است و پس از اتمام زمان، ویژگیهای آن از بین میرود، اما یک شهروند آمریکایی تا ابد بدون محدودیت در کشور آمریکا زندگی میکند.

۲- در دریافت شهروندی آمریکا نیاز به انجام سوگند وفاداری است و گرین کارت از این گزینه مستثنی میباشد.

۳- داشتن امتیازات حقوقی مانند شرکت در رای گیری های کشوری فقط در انحصار شهروندان تابع آمریکا است و افراد مقیم با گرین کارت نمیتوانند این حق را داشته باشند.

۴- دارندگان گرین کارت باید هر شش ماه به آمریکا سفر کنند تا ویزای آنها باطل نشود اما شهروندان دائم میتوانند برای هر زمانی که تمایل دارند خارج از کشور بمانند.

نکته– برای این که گرین کارت شما به تابعیت همیشگی تبدیل گردد باید پنج سال به صورت مستمر در آمریکا ساکن شوید.

جهت ثبت نام قرعه کشی گرین کارت آمریکا از لینک زیر اقدام کنید:
ثبت نام لاتاری

شانس

چند سوال که ممکن است با آن مواجه شوید:

۱- آیا ممکن است ثبت نام و دریافت کد پیگیری با موفقیت انجام شده باشد اما از قرعه کشی حذف شوم؟ شما اگر به جای تمام موارد ثبت نام یک حرف A قرار دهید باز هم کد پیگیری دریافت می کنید اما در زمان بررسی اطلاعات حذف می شوید. پس دلیل قبولی در ثبت نام حتما ثبت درست اطلاعات است. اگر شخصا توانایی این کار را ندارید، ریسک نکنید و از مجموعه های فعال در این حوزه کمک بگیرید.

۲- آیا سابقه ی کیفری بر ثبت نام لاتاری موثر است؟ صرفا در زمان ثبت نام، شما نیز اجازه ی انجام دارید اما ممکن است نوع جرم شما در صورت برنده شدن برای کنسولگری آمریکا مورد پذیرش نبوده و اجازه ی ورود به خاک آمریکا از شما سلب گردد.

۳- خانم یا آقایی که متارکه کرده اند میتوانندثبت نام کنند؟ بله موردی ندارد

۴- فرزندان بالای بیست و یک سال را به هیچ عنوان نمی توان با برنده شدن لاتاری همراه خود برد؟ خیر این قانون قرعه کشی در لاتاری 2023 گرین کارت آمریکا (1400) است که فرزندان همراه باید زیر ۲۱ سال سن داشته باشند.

۵- آیا ثبت نام دروغین مدرک تحصیلی امکان پذیر است؟ بله شما میتوانید به دروغ ثبت نام کنید اما پس از برنده شدن و آشکار شدن این موضوع شما متخلف محسوب شده و حذف میگردید.

۶- آیا مهلت ثبت نام گرین کارت لاتاری تمدید میشود؟ کنسولگری آمریکا هر سال مدت یک ماهه ی ثبت نام را در تاریخ های از پیش تعیین شده، اعلام میکند و فرد فقط همان مدت را میتواند برای ثبت نام در اختیار داشته باشد و تحت هیچ شرایطی مدت آن تمدید نخواهد شد.

۷- آیا داشتن تسلط به زبان انگلیسی برای برنده شدن در لاتاری الزامی است؟ خیر نه تنها در زمان ثبت نام که حتی در زمان برنده شدن و مصاحبه در کنسولگری آمریکا، زبان فارسی انتخاب خواهد شد. ولی قطعا برای زندگی در کشور آمریکا بدون آموختن زبان آنها، نمی توانید به راحتی زندگی کنید.

۸- آیا برنده شدن در لاتاری مساوی است با مهاجرت و اقامت دائم در آمریکا؟ خیر، شما پس از این که در لاتاری قبول می شوی، نصف راه را پیموده اید. بعد از آن به مدت پانزده ماه فرصت دارید به سفارت آمریکا مراجعه کنید و مورد مصاحبه و تحویل مدارک قرار بگیرید. پس از تایید سفارت میتوانید وارد خاک آمریکا شوید.

جهت ثبت نام قرعه کشی گرین کارت آمریکا از لینک زیر اقدام کنید:
ثبت نام لاتاری

شانس لاتاری

ادمین سایت ایران ترکیش

مقالاتی که می خوانید حاصل ۱۲ سال تجربه ما در زمینه مهاجرت به ترکیه می باشد. حتما دیدگاه و سوالات خود را در پائین همین صفحه با ما در میان بگذارید. همکاران ما به سوالات شما پاسخگو خواهند بود.
همچنین جهت دریافت بیش از 600 صفحه توضیحات جامع و چندین ساعت فیلم راهنمایی در رابطه با مهاجرت به ترکیه از لینک زیر اقدام فرمائید. دریافت CD آموزشی 0 تا 100 مهاجرت

نوشته قبلی
نوشته بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *