کتاب دبستان ترکیه

در میان تمامی عناوین کتاب دبستان ترکیه ، درس آموزش زبان ترکی و آموزش زبان انگلیسی جزء لاینفک برنامه ی درسی و کتاب های درسی مدارس ترکیه قلمداد می شود.

امروزه توجه به رویکردهای جدید آموزشی (همراهی تربیت با تعلیم، به فعلیت رساندن استعدادهای نهفته ، توجه به آموزش غیر مستقیم ، یادگیری مشارکتی و فعال ،خلاقانه و …) مورد توجه سیستم آموزشی در مدارس ترکیه و کتاب های درسی دبستان ترکیه می باشد.

در ترکیه ، نهاد مدرسه پس از خانواده يکي از مهمترين نهادهايي است که مسئوليت جامعه پذيري دانش آموزان را به عهده دارد. در اين فرآيند که از طريق آموزش رسمي در مدارس ترکیه صورت مي‌گيرد ، کتاب های درسی دبستان ترکیه به عنوان يکي از منابع آموزشي عمده و تاثيرگذار محسوب مي‌شوند.

کتاب دبستان ترکیه

کتاب های درسی دبستان ترکیه

از آنجا که متون درسي در مدارس ترکیه معمولاً مورد استفاده دانش آموزان در گروههاي سني مختلف، و معلمان و حتي والدين آنها هم قرار مي‌گيرد، مي‌توان از آنها به عنوان يک وسيله ارتباطي با دوام در امر جامعه پذيري نام برد. حال با توجه به نقش تحول برانگيزي و اجتماعي شدن از طريق مدرسه، اين سوال اساسي مطرح است که چه موضوعاتی در کتاب های درسی مدارس ترکیه گنجانده شده است؟

موضوعات درسی مطرح شده در کتابهای درسی دوره ابتدایی مدارس ترکیه

  • موضوعات مرتبط با آموزش زبان ترکی
  • موضوعات مرتبط با آموزش ریاضیات
  • موضوعات مرتبط با آموزش موسیقی
  • موضوعات مرتبط با مطالعات زندگی

دوره ابتدایی در ترکیه، در مراحل مختلف آموزش و پرورش، نقش اساسی وبنیادی در تربیت افراد دارد. این دوره در مدارس ترکیه، کودکانی را شامل می شود که درسنین شش تا یازده سالگی قرار دارند.

کتاب دبستان ترکیه

حافظه نیرومند، علاقه وافر به یادگیری، کنجکاوی جهت دار و هدفمند، الگو برداری و تقلید از دیگران و تمایل به ارتباط با دیگر کودکان و همسالان، از جمله ویژگی های کودکان در این دوران است. در دوران ابتدایی، میزان تاثیر پذیری ویادگیری کودکان بسیار بالا است و در برنامه آموزشی دوره دبستان در ترکیه، برایجاد همبستگی ملی تاکید فراوان شده و کتب درسی مدارس ترکیه به گونه ای تدوین و طراحی شده که مطالعه و آموزش آنها روح همبستگی ملی وجمعی را در بین دانش آموزان ایجاد و تقویت می کند.

کتاب های درسی مدارس ترکیه

به گونه ای که شاهد هستیم برای تحقق این هدف، در کتب درسی دوره ابتدایی مدارس ترکیه ، فصلی به مسائل ملی میهنی اختصاص یافته، که در آنها به صورت مستقیم بر ایجاد همبستگی ملی تاکید شده است.

با این همه، مطالب کتب درسی دوره ابتدایی در ترکیه و برنامه آموزشی دوره ابتدایی جهت تحقق همبستگی ملی به حساب می آید که اصلاح آنهامی تواند هر چه بهتر و بیشتر به تحقق اهداف آموزشی مورد نظر در ارائه دروس مرتبط با موضوع همبستگی ملی کمک کند. زبان ترکی ، ‌مهم­ترين عامل تفهيم و برقراري ارتباط با ديگران است.

امروزه نهادهاي اجتماعي در ترکیه براساس ضرورت هاي اجتماعي، فرهنگي،سياسي و اقتصادي و با ويژگي هايي، از قبيل هدفمندي، دارا بودن چارچوب و يكپارچگي و… منجر به همبستگي ملي مي شوند.

اين نهادها مي توانند به صورت زبان، آموزش، رسانه، دين ومذهب، سياست،اجتماع، اقتصاد ظهور يابند و هر كدام بر مبناي نيازهايي كه بر اساس تفكر و جايگاه خود تشخيص مي دهند، در نهايت همبستگي ملي راترويج و شكاف هاي اجتماعي و آنچه كه شكاف در مسير توسعه و وحدت ملي قرار دارد را تا حدودي ترميم نمايند.

کتاب دبستان ترکیه

لیست کتاب های دوره ابتدایی

کتاب های کلاس اول- بطور کامل- شامل 15 کتاب بصورت PDF با کیفیت
کتاب های کلاس دوم- بطور کامل- شامل 13 کتاب بصورت PDF با کیفیت
کتاب های کلاس سوم- بطور کامل- شامل 15 کتاب بصورت PDF با کیفیت
کتاب های کلاس چهارم- بطور کامل- شامل 21 کتاب بصورت PDF با کیفیت

کتاب های مقطع دبستان ترکیه

کتاب درسی آموزش زبان ترکی در ترکیه Türkçe Ders Kitabı
کتاب درسی کار ترکی در ترکیه Türkçe Çalışma Kitabı
كتاب درسی ریاضیات در ترکیه Matematik Ders Kitabı
کتاب درسی مطالعات زندگی در ترکیه Hayat Bilgisi Ders Kitabı
کتاب درسی موسیقی دانلود در ترکیه Müzik Ders Kitabı
کتاب درسی آموزش زبان انگلیسی در ترکیه İngilizce Ders Kitabı
کتاب درسی آموزش علوم در ترکیه Fen Bilimleri Ders Kitabı
کتاب درسی مطالعات اجتماعی Sosyal Bilgiler Ders Kitabı

کتاب دبستان ترکیه

خرید و دانلود کتاب مدارس ترکیه

جهت دریافت کتاب های دبستان در ترکیه با ما تماس بگیرید. همچنین چنانچه پیش از خرید محصول، سوالی دارید از طریق شماره های زیر و یا باکس نظرات با ما در ارتباط باشید.

برای آشنایی با سایر محصولات کمک آموزشی و یادگیری زبان ترکی استانبولی در منزل از فروشگاه ما دیدن فرمائید: فروشگاه ایران ترکیش

آیدی تلگرام: farzad_njt

شماره تماس: +۹۰۵۳۸۶۳۹۵۴۵۸

شماره واتساپ: +989376621046

 

سایر محصولاتمشاهده همه

ثبت نام لاتاری

ثبت‌نام لاتــاریگرین کـارت آمریکا 2025 – سال 1402 مزایای ثبت‌نام از طریق ایران ترکیش  رفع ایرادات احتمالی و بالاتر رفتن شانس قبولی ...

دانلود 10 فیلم معروف دنیا به زبان ترکی

یادگیری زبان ترکی استانبولی با فیلم بنظر شما بهترین و مفرح‌ترین راه یادگیری زبان ترکی استانبولی چیست؟ اگر از رفتن به کلاس‌های زبان و خواندن ...

دانلود انیمیشن های معروف دنیا به زبان ترکی استانبولی

برای یادگیری زبان ترکی استانبولی می توان از روش های مختلفی استفاده کرد اما برای انتخاب روش مناسب باید ملاک هایی را در نظر قرار داد. از جمله ...

آموزش 0 تا 100 مهاجرت به ترکیه

به جرات می توان گفت بسته آموزشی ۰ تا ۱۰۰ مهاجرت به ترکیه ، جامع ترین مجموعه آموزشی در زمینه مهاجرت به ترکیه می باشد ، که به شکلی ساده و ...

کتاب دبستان ترکیه

در میان تمامی عناوین کتاب دبستان ترکیه ، درس آموزش زبان ترکی و آموزش زبان انگلیسی جزء لاینفک برنامه ی درسی و کتاب های درسی مدارس ترکیه ...

آموزش زبان ترکی استانبولی با سریال فرار از زندان –Prison Break

شاید خیلی از شما برای مشاوره پیش استاد زبان ترکی خود رفته باشید و از آنها در رابطه با تقویت توانایی‌های لیسنینگ و اسپیکینگ زبان ترکی سوال ...

ادمین سایت ایران ترکیش

مقالاتی که می خوانید حاصل ۱۲ سال تجربه ما در زمینه مهاجرت به ترکیه می باشد. حتما دیدگاه و سوالات خود را در پائین همین صفحه با ما در میان بگذارید. همکاران ما به سوالات شما پاسخگو خواهند بود.
همچنین جهت دریافت بیش از 600 صفحه توضیحات جامع و چندین ساعت فیلم راهنمایی در رابطه با مهاجرت به ترکیه از لینک زیر اقدام فرمائید. دریافت CD آموزشی 0 تا 100 مهاجرت

نوشته قبلی
نوشته بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *