ویزای دوره زبان انگلیسی در سوئد

کشور سوئد واقع شده در شمال اروپا با مساحتی بیش از ۴۵۰ هزار کیلومتر مربع، بزرگترین کشور در اتحادیه اروپاست. پایتخت این کشور استکهلم است که با نام ونیز اروپای شمالی شناخته می شود.

ترکیب شهرسازی مدرن و معماری سنتی اروپایی، این شهر را به یکی از زیباترین پایتخت های دنیا تبدیل کرده است. جمعیت سوئد حدود ۱۰ میلیون نفر می باشد که با توجه به مساحتش، کشوری کم جمعیت محسوب می شود.

جهت توضیحات کامل تر مقاله زیر را از سایت Go2Sweden مطالعه بفرمائید:

تمام روش های مهاجرت به سوئد

توضیح کلی

سالانه افراد بسیار زیادی قصد مهاجرت به سوئد را دارند، که پذیرش دوره زبان انگلیسی در سوئد یکی از بهترین روش های ورود به کشور سوئد است. دوره یادگیری انگلیسی در سوئد وابسته به دانشگاه های سوئد می باشند و طول مدت آن ها بین ۶ ماه تا یک سال است.

افراد بعد از اتمام دوره زبان انگلیسی می توانند برای مقاطع تحصیلی دانشگاهی یا کار در کشور سوئد و سایر کشور های حوزه اسکاندیناوی اقدام کنند.

از مزیت های شرکت در دوره های زبان انگلیسی در سوئد می توان به ویزای همراه تمام اعضای خانواده متقاضی و امکان کار کردن و تحصیل رایگان آن ها در کشور سوئد اشاره کرد.

داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۶ از الزامات پذیرش دوره های زبان انگلیسی در سوئد است. افرادی که دارای مدرک دانشگاهی کارشناسی یا کارشناسی ارشد می باشند، شانس بیشتری برای ویزای دوره های زبان انگلیسی در سوئد دارند. افراد در حین تحصیل در این دوره ها می توانند برای کلاس های رایگان زبان سوئدی که توسط شهرداری شهرهای کشور سوئد دایر می شود، اقدام کنند.

دوره زبان انگلیسی در سوئد به دلیل آنکه جزو تحصیلات دانشگاهی قرار میگیرد و دانشجو ویزای تحصیلی دریافت میکند، برای اکثر متقاضیان تحصیل در اروپا در زمانی که سطح زبان انگلیسیشان برای ادامه تحصیل کافی نیست، فرصت بسیار خوبی از میان دوره های زبان انگلیسی در اروپا به شمار میرود.

مهاجرت به سوئد از طریق آموزش زبان انگلیسی از زیرمجموعه های ادامه تحصیل در سوئد میباشد.

ادامه تحصیل در سوئد مستلزم داشتن مدرک زبان می باشد. به غیر از رشته های پزشکی و پرستاری، عموم رشته ها در مقطع فوق لیسانس به زبان انگلیسی ارائه می گردد. همچنین تحصیل در سوئد در مقطع لیسانس به اینگونه است که تعداد محدودی از رشته های فنی نیز به زبان انگلیسی تدریس می شود.

در نتیجه شما میتوانید به راحتی با ایلتس 6.5 یا شرکت در دوره زبان انگلیسی در سوئد شروع به تحصیل نمایید.

شرایط تحصیل در سوئد 2019

برای شرکت در دوره های کارشناسی ارشد و داشتن مدرک آیلتس آکادمیک 6.5 که هر مهارت آن حداقل 6 باشد و در مقطع کارشناسی آیلتس آکادمیک 6 که هر مهارت آن حداقل 5.5 باشد الزامی است. برای مدارک تافل نمره های 79 تا 93 برای مقطع فوق لیسانس و 60 تا 78 برای مقطع لیسانس مورد نیاز است.

تحصیل بدون مدرک زبان در سوئد

از آنجایی که گرفتن این مدارک مشکل می باشد و در بسیاری مواقع مشاهده شده است که حداقل یکی از مهارت ها به حد نصاب نرسیده است، لذا امکان اخذ پذیرش در دوره زبان انگلیسی در سوئد فراهم گردیده است. در واقع این کورس زبان راه حل تحصیل در سوئد بدون مدرک زبان است.

با توجه به اینکه این دوره های زبان در دانشگاه های سوئد به زبان انگلیسی برگزار می شود، دانشجو باید دارای سطح زبانی روزمره مورد قبولی باشد. از طرفی سفارت کشور سوئد جهت تایید صدور ویزای زبان باید مصاحبه ای با دانشجو داشته باشد که این مصاحبه به زبان انگلیسی انجام می شود.

این امکان از طریق موسسه ما فراهم گردیده بود که در صورت دارا بودن حداقل مدرک لیسانس، دانشجو بدون ارائه ی مدرک آیلتس موفق به اخذ پذیرش دوره های زبان انگلیسی شود.

اما با تغییرات صورت گرفته در رویکرد دانشگاه ها در کشور سوئد از ژانویه 2020 برای پذیرش در این دوره ها ارائه مدرک آیلتس آکادمیک 5.5 که هر مهارت آن حداقل 5 باشد الزامی گردیده است. البته لازم به ذکر است که غیر از مدرک آیلتس، مدارک تافل و PTE نیز قابل قبول است.

جدول نمرات معادل آیلتس، تافل و PTE

از مزایای این دوره به موارد زیر می توان اشاره نمود:

  • این دوره از دوره های دانشگاهی می باشد و موسسه یا کالج نیست.
  • هنگامی که در دوره ی زبان انگلیسی در حال تحصیل هستید، دانشجو محسوب می شوید و ویزای تحصیلی دارید در نتیجه شرایط ادامه تحصیل بسیار راحت خواهد بود.
  • ویزای همزمان به خانواده ارائه می شود.
  • فرزندان متقاضی که بین سنین 4 تا 17 سال باشند از تحصیل رایگان برخوردار خواهند شد.

از مزایایی که شامل حال دانشجویان مجرد می شود این است که این دانشجویان علاوه بر دوره زبان انگلیسی در سوئد، می توانند برای دوره ی زبان انگلیسی در هلند نیز اقدام نمایند که شرط پذیرش آن داشتن مدرک لیسانس و نمره 5 آیلتس آکادمیک می باشد.

با این نمره دانشجو می بایست یک سال دوره ی زبان انگلیسی را در هلند طی کند. اگر این نمره 5.5 باشد این دوره تنها در یک ترم به پایان خواهد رسید.

  • هزینه ی دوره زبان در سوئد به مدت 6 ماه 50000 کرون سوئد بسته به نوع دانشگاه انتخابی می باشد.
  • دوره زبان در سوئد در دانشگاه ها برگزار می گردد و این دوره، دوره ی دانشگاهی می باشد که شامل 30 واحد دانشگاهی است. پس ویزای دوره زبان انگلیسی در سوئد از نوع تحصیلی است و تمام شرایط تحصیلی را شامل می شود. از جمله ویزای همزمان همراه و تحصیل رایگان برای فرزندان زیر 18 سال را می توان نام برد.
  • امکان تمدید این ویزا برای اقامت تحصیلی در ترم دوم نیز مقدور است و می توانید تا یکسال این دوره را ادامه دهید.

لازم به ذکر است شانس بالاتری برای موفقیت در شرایط بورسیه ی تحصیلی سوئد پس از گذراندن دوره زبان انگلیسی در سوئد خواهید داشت.

تحصیل در مقطع دکتری از مزایای تحصیل در کشور سوئد محسوب می شود. این مقطع رایگان بوده و برای گروهی از پذیرفته شدگان شغل محسوب می گردد و دارای حقوق است.

به همین منظور پس از اتمام دوره ی دکتری اقامت سوئد شما تبدیل به اقامت دائم می شود. البته گرفتن پذیرش در مقطع دکتری بطور مستقیم از سال ۲۰۱۵ بسار سخت تر شده است و بهتر است برای ارشد مجدد اقدام شود.

کشورهای اسکاندیناوی مانند سوئد براساس شایستگی و توانایی دانشجو به فرد اهمیت و مزایا می دهد. زندگی در سوئد به عنوان یک دانشجو مانند زندگی در سوئد مثل یک شهروند است و شما از تمامی حقوق شهروندی برخوردار خواهید بود.

برای رشته هایی مثل پزشکی و پرستاری و سایر رشته هایی که نیاز به زبان سوئدی دارند نیز این امکان فراهم شده است که دانشجو برای دوره های زبان سوئدی اقدام کند. پس از پذیرش و گذراندن این دوره ها، امکان ادامه تحصیل و کار فراهم گردیده است.

هزینه ها

هزینه آموزش زبان انگلیسی در سوئد بسته به دانشگاه مقصد بین ۵ هزار یورو تا ۱۰ هزار یورو است.

شهریه سالانه دانشگاه های سوئد نیز، بسته به مقطع و رشته مورد نظر، بین ۱۰ الی ۱۷ هزار یورو در سال است. بورسیه های تحصیلی نیز برای دانشجویان بین المللی در این کشور وجود دارند، که افراد در حین تحصیل در دوره های زبان انگلیسی در سوئد می توانند برای ثبت نام آن ها اقدام کنند.

اجاره مسکن و هزینه زندگی افراد در سوئد نیز بین1500 تا2100 یورو در ماه است.

کشور سوئد یکی از بهترین کشور های دنیا برای ادامه تحصیل و پیدا کردن شغل مناسب است. نرخ بیکاری در این کشور ۷% بوده و مردم استکهلم به عنوان شادترین مردم اروپا شناخته می شوند.

به صورت میانگین درآمد دانشجویان در این کشور ساعتی ۱۰ الی ۱۵ یورو است و در مقایسه به میزان درآمد دانشجویان در سایر کشور های اروپایی یک انتخاب مناسب برای افرادی است که قصد دارند همزمان تحصیل و کار کنند.

هزینه زندگی دانشجویی در سوئد

همانطور که می دانید سوئد می تواند کشوری بی نظیر و عالی برای آن دسته از کسانی باشد که ضمن برخورداری از ویزای دوره زبان انگلیسی در سوئد، قصد بهره مندی از یک زندگی ایده آل را نیز دارند.

در سوئد تمامی مردم از حقوق شهروندی درخور برخوردار هستند. همچنین سطح کیفی و رفاه اجتماعی بسیار بالا می باشد. همین امر باعث شده که کشور سوئد به عنوان کشوری بسیار محبوب شناخته شود.

هزینه های زندگی در کشور سوئد در مقایسه با خدمات ارائه شده توسط دولت بسیار معقول می باشد. اما گفتنی است نسبت هزینه ها در مقایسه با کشور ایران بیش از 100 درصد می باشد.

هزینه های بخش مسکن در این کشور در مقایسه با هزینه های مسکن در کشور ایران می تواند بیش از 70 درصد هزینه بر باشد. جهت اطلاع از شرایط مخارج در زمینه های مختلف از جمله بخش مسکن، می توانید به طور دقیق جدول زیر را مورد بررسی قرار دهید. برای راحتی تخمین هزینه ها، سعی شده تمامی مبالغ به یورو ذکر شود.

شرایط کار دانشجویی با ویزای زبان سوئد

معمولا دانشجویانی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی سوئد شده اند، در هفته اجازه کار به میزان 15 تا 20 ساعت با توجه به مقطع تحصیلی مورد نظر را دارند.

اما در بحث شرایط کار دانشجویی با ویزای دوره زبان انگلیسی در سوئد بایستی گفت، اگر چه این نوع ویزا در دسته ویزا های تحصیلی قرار می گیرد، اما شخص دانشجو در دوره های کوتاه مدت تحصیلی شرکت کرده است، بنابراین در طی این مدت اجازه کار دانشجویی در سوئد را ندارند.

اما پس از سپری دوره مورد نظر و به محض ورود به ترم اصلی تحصیل، مجوزات لازم برای کار دانشجویی فرد، صادر می شود. کار دانشجویی می تواند با رشته تحصیلی فرد میانگین هفته ای 15 ساعت در مقطع لیسانس و هفته ای 20 ساعت در مقطع فوق لیسانس باشد.

اما دانشجو برای کار کردن به طور تمام وقت در کشور سوئد، نیازمند حمایت یک کارفرما و اخذ ویزای کاری این کشور می باشد.

شرایط اخذ ویزای همراه برای دوره زبان در سوئد

از شرایط و ویژگی های ویزای دوره زبان انگلیسی در سوئد این است که افراد دانشجو می توانند همراهان (همسر و فرزند زیر هیجده سال) را به صورت همزمان با خود به کشور سوئد ببرند.

بنابراین این نکته برای افرادی که نگران ویزای همراه خود بودند، می تواند رضایت بخش باشد. همچنین نفرات همراه در کشور سوئد اجازه کار دارند و تحصیلات فرزندان زیر 18 سال به صورت رایگان می باشد. جهت الحاق همراهان به کشور سوئد بایستی ویزای جداگانه صادر شود.

شرایط اخذ اقامت پس از پایان دوره زبان در سوئد

سوئد از جمله کشور هایی است که شرایط جذب نیروی کار از میان دانشجویانی که از دانشگاه های آن فارغ التحصیل می شوند، مناسب است.

اما قابل توجه است، دانشجویی که از طریق ویزای دوره زبان انگلیسی در سوئد اقدام کرده است، شرط اقامت آن وابسته به ورود به ترم اصلی مقطع تحصیلی مورد نظر بوده است.

بنابراین دانشجو نمی تواند صرفا برای دوره زبان شرکت کرده و پس از آن اقامت جهت اخذ فرصت های شغلی داشته باشد. بنابراین پس از طی کردن دوره زبان، دانشجو بایستی وارد دوره اصلی ترم تحصیلی شود و پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه، اقامت 6 ماه تا یک ساله پس از تحصیل را اخذ نماید.

در مدت اقامت پس از تحصیل، دانشجو می تواند به شرکت ها و کمپانی های مربوطه در این کشور درخواست کار بدهد. قابل توجه است که شرایط کاری در سوئد برای افرادی که از خدمات تحصیلی این کشور استفاده نموده اند، مناسب می باشد.

 

 

ادمین سایت ایران ترکیش

مقالاتی که می خوانید حاصل ۱۲ سال تجربه ما در زمینه مهاجرت به ترکیه می باشد. حتما دیدگاه و سوالات خود را در پائین همین صفحه با ما در میان بگذارید. همکاران ما به سوالات شما پاسخگو خواهند بود.
همچنین جهت دریافت بیش از 600 صفحه توضیحات جامع و چندین ساعت فیلم راهنمایی در رابطه با مهاجرت به ترکیه از لینک زیر اقدام فرمائید. دریافت CD آموزشی 0 تا 100 مهاجرت

نوشته قبلی
نوشته بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *