خرید مواد اولیه غذاهای ایرانی در شهر بورسا ترکیه

آیا می دانید جهت خرید برنج ایرانی در شهر بورسا ترکیه چه کاری باید انجام دهید؟ تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

مهم: در ابتدا جهت مرور سریع و شناخت اولیه شهر بورسا ترکیه، فیلم کوتاه چند دقیقه ای زیر از شهر بورسا را حتما تماشا کنید.

 

کشور ترکیه همسایه شمال غربی ایران است. کشوری که نیمی از آن همسایه کشورهای آسیایی و نیم دیگر آن همسایه کشورهای اروپایی است.

کشور ترکیه به سبب همسایگی با ایران از لحاظ فرهنگ و سبک زندگی تشابهات زیادی با ایران دارد و این موضوع دلیل مهمی بر اینست که بسیاری از ایرانیان برای ادامه زندگی به ترکیه مهاجرت کنند.

فارغ از تمامی موضوعاتی که تاکنون در رابطه با ترکیه خوانده اید، موضوع جالبی است که بیشتر ایرانی های که قبلا به ترکیه رفت و آمد نداشته اند نمی دانند.

این موضوع این است که مواد اولیه بعضی از غذاهای ایرانی در شهر بورسا ترکیه یافت نمی شود و یا به سختی پیدا می شود. پس قبل از سفر چنانچه به این اقلام ذکرشده علاقه دارید مقداری از فضای چمدان های خود را به آنها اختصاص دهید.

در مطلب اجاره خانه در شهر بورسا ترکیه قیمت اجاره خانه در محله ها مختلف شهر بورسا ترکیه را به پول ایران بررسی کرده و نکات بسیار مهمی در رابطه با نحوه اجاره خانه در بورسا ترکیه آورده شده است که پیشنهاد می کنیم حتما بخوانید: اجاره خانه در شهر بورسا ترکیه

خرید سبزی قورمه سبزی در شهر بورسا ترکیه

سبزی قورمه سبزی ترکیبی است از تره، جعفری، گشنیز، اسفناج و شنبلیله.

این ترکیب در مناطق مختلف ایران به نسبت متفاوتی استفاده شده و گاهی سبزیجات دیگری به آن افزوده یا از آن کاسته می‌شود.

خورشت قورمه سبزی یکی از خورش‌های اصیل ایرانی است که طرفداران زیادی دارد و غالبا در هر خانه‌ای بار گذاشته شود

ایرانیان مقیم در شهر بورسا ترکیه نیز مانند سایر ایرانیان در تمام نقاط جهان عمدتا از عاشقان این خورشت خوشمزه می باشند.

عطرو بوی وسوسه انگیز خورشت قورمه سبزی در شهر بورسا ترکیه و محله های ایرانی نیز گاها حس می شود که کل محل را در بر گرفته است.

قورمه سبزی یکی از خورشت‌های لذیذ ایرانی های ترکیه و تمام نقاط دنیاست که یک پای ثابت آن را سبزی‌های تره، جعفری، گشنیز، شنبلیله و گاها اسفناج تشکیل می‌دهد.

در مطلب خرید خانه در بورسا ترکیه و قیمت خانه در بورسا قیمت خانه در محله ها مختلف شهر بورسا ترکیه را به پول ایران بررسی کرده و نکات مفیدی در رابطه با نحوه خرید خانه در بورسا ترکیه آورده ایم که پیشنهاد می کنیم حتما بخوانید: خرید خانه در بورسا ترکیه و قیمت خانه در بورسا

چاشنی قورمه سبزی معمولا لیمو عمانی درسته یا پودر شده است، ولی گاهی به آن آب نارنج، آب غوره یا رب انار هم اضافه می‌کنند.

چالشی که ایرانی های مقیم شهر بورسا ترکیه با آن طرف هستند عدم یافتن مواد لازم جهت تهیه خورشت قورمه سبزی در شهر بورسا ترکیه می باشد.

اول از اینکه سبزی تره در شهر بورسا ترکیه یافت نمی شود! سبزی تره در قورمه سبزی یک پای ثابت این خورشت لذیذ می باشد.

ایرانی های مقیم شهر بورسا ترکیه چنانچه سبزی سرخ شده قورمه سبزی از ایران به دستشان نرسد اغلب از تره فرنگی به جای تره برای سبزی قورمه سبزی در شهر بورسا ترکیه استفاده می کنند.

اما مشکل ادامه دارد. زیرا شنبلیله نیز تقریبا یافت نمی شود و دلیل آن موضوعات اغلب خرافی در میان مردم شهر بورسا ترکیه است. پس باید احتمالا قید شنبلیله را در ترکیه نیز بزنید.

لیمو عمانی را نیز می توانید احتمالا در عطاری های شهر بورسا ترکیه بیابید.

اما هیچ چیز جای سبزی سرخ شده قورمه سبزی ایرانی را نمی گیرد. پس چنانچه همچنان بدنبال حفظ اصالت خورش قورمه سبزی هستید پیشنهاد می کنیم مقداری از بار سفرتان را به آن اختصاص دهید.

همچنین می توانید از ایرانی های مقیم شهر بورسا ترکیه نیز جهت خرید سبزی قورمه سبزی و یا خرید تره در شهر بورسا ترکیه اقدام نمائید.

آموزش ۰ تا ۱۰۰ مهاجرت به ترکیه آپدیت سال ۱۴۰۰ (۲۰۲۱ میلادی)

خرید برنج ایرانی در شهر بورسا ترکیه

برنج ایرانی ، برنج تایلندی ، برنج پاکستانی و یا برنج هندی مثل برنج مژده، معمولا قوت قالب بیشتر مردم ایران است. اما متاسفانه برنجی که در شهر بورسا ترکیه فروخته می شود زیاد با ذائقه ایرانی ها سازگاری ندارد.

البته خانم های کدبانو ایرانی معمولا راه حل این مشکل را نیز می یابند اما همچنان هیچ برنجی نمی تواند جای برنجی مثل برنج هاشمی را در شهر بورسا ترکیه و یا سایر نقاط جهان بگیرد.

شما می توانید جهت خرید برنج ایرانی در شهر بورسا ترکیه به کسبه ایرانی که در این زمینه فعالیت دارند مراجعه کنید.

خرید لپه در شهر بورسا ترکیه

جهت درست کردن خورشت لذیذ قیمه در ترکیه نیز به مواد اولیه ای نیاز داریم که پیدا کردن آن در فروشگاههای شهر بورسا ترکیه نزدیک به محال است.

لپه یکی از این مواد است. لپه از گروه حبوبات است و در خانواده نخود جای می‌گیرد.

می‌دانید که حبوبات ارزش غذایی بسیار بالایی دارند و مناسب‌ترین جایگزین برای گوشت هستند زیرا علاوه بر پروتئین، مقداری نشاسته هم دارند.

اما پیدا کردن لپه در شهر بورسا ترکیه مانند پیدا کردن سوزن در انبار کاه است. جهت خرید لپه در شهر بورسا ترکیه نیز یا باید مقداری از فضای چمدان های خود را به آن اختصاص دهید و یا از کسبه ایرانی در شهر بورسا ترکیه آن را جویا شوید.

در مطلب نحوه دریافت اقامت ترکیه در شهر بورسا را بررسی کرده ایم که پیشنهاد می کنیم حتما بخوانید: نحوه دریافت اقامت ترکیه در شهر بورسا

سایر محصولاتمشاهده همه

ادمین سایت ایران ترکیش

مقالاتی که می خوانید حاصل ۱۲ سال تجربه ما در زمینه مهاجرت به ترکیه می باشد. حتما دیدگاه و سوالات خود را در پائین همین صفحه با ما در میان بگذارید. همکاران ما به سوالات شما پاسخگو خواهند بود.
همچنین جهت دریافت بیش از 600 صفحه توضیحات جامع و چندین ساعت فیلم راهنمایی در رابطه با مهاجرت به ترکیه از لینک زیر اقدام فرمائید. دریافت CD آموزشی 0 تا 100 مهاجرت

نوشته قبلی
نوشته بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *