خرید مواد اولیه غذاهای ایرانی در ترکیه

کشور ترکیه همسایه شمال غربی ایران است. کشوری که نیمی از آن همسایه کشورهای آسیایی و نیم دیگر آن همسایه کشورهای اروپایی است.

کشور ترکیه به سبب همسایگی با ایران از لحاظ فرهنگ و سبک زندگی تشابهات زیادی با ایران دارد و این موضوع دلیل مهمی بر اینست که بسیاری از ایرانیان برای ادامه زندگی به ترکیه مهاجرت کنند.

فارغ از تمامی موضوعاتی که تاکنون در رابطه با ترکیه خوانده اید، موضوع جالبی است که بیشتر ایرانی های که قبلا به ترکیه رفت و آمد نداشته اند نمی دانند.

این موضوع این است که مواد اولیه بعضی از غذاهای ایرانی در ترکیه یافت نمی شود و یا به سختی پیدا می شود. پس قبل از سفر چنانچه به این اقلام ذکرشده علاقه دارید مقداری از فضای چمدان های خود را به آنها اختصاص دهید.

خرید سبزی قورمه سبزی در ترکیه
سبزی قورمه سبزی ترکیبی است از تره، جعفری، گشنیز، اسفناج و شنبلیله.

این ترکیب در مناطق مختلف ایران به نسبت متفاوتی استفاده شده و گاهی سبزیجات دیگری به آن افزوده یا از آن کاسته می‌شود.

خورشت قورمه سبزی یکی از خورش‌های اصیل ایرانی است که طرفداران زیادی دارد و غالبا در هر خانه‌ای بار گذاشته شود

ایرانیان مقیم ترکیه نیز مانند سایر ایرانیان در تمام نقاط جهان عمدتا از عاشقان این خورشت خوشمزه می باشند.

عطرو بوی وسوسه انگیز خورشت قورمه سبزی در ترکیه و محله های ایرانی نیز گاها حس می شود که کل محل را در بر گرفته است.

قورمه سبزی یکی از خورشت‌های لذیذ ایرانی های ترکیه و تمام نقاط دنیاست که یک پای ثابت آن را سبزی‌های تره، جعفری، گشنیز، شنبلیله و گاها اسفناج تشکیل می‌دهد.

چاشنی قورمه سبزی معمولا لیمو عمانی درسته یا پودر شده است، ولی گاهی به آن آب نارنج، آب غوره یا رب انار هم اضافه می‌کنند.

چالشی که ایرانی های مقیم ترکیه با آن طرف هستند عدم یافتن مواد لازم جهت تهیه خورشت قورمه سبزی در ترکیه می باشد.

اول از اینکه سبزی تره در ترکیه یافت نمی شود! سبزی تره در قورمه سبزی یک پای ثابت این خورشت لذیذ می باشد.

ایرانی های مقیم ترکیه چنانچه سبزی سرخ شده قورمه سبزی از ایران به دستشان نرسد اغلب از تره فرنگی به جای تره برای سبزی قورمه سبزی در ترکیه استفاده می کنند.

اما مشکل ادامه دارد. زیرا شنبلیله نیز تقریبا یافت نمی شود و دلیل آن موضوعات اغلب خرافی در میان مردم ترکیه است. پس باید احتمالا قید شنبلیله را در ترکیه نیز بزنید.

لیمو عمانی را نیز می توانید احتمالا در عطاری های ترکیه بیابید.

اما هیچ چیز جای سبزی سرخ شده قورمه سبزی ایرانی را نمی گیرد. پس چنانچه همچنان بدنبال حفظ اصالت خورش قورمه سبزی هستید پیشنهاد می کنیم مقداری از بار سفرتان را به آن اختصاص دهید.

همچنین می توانید از ایرانی های مقیم ترکیه نیز جهت خرید سبزی قورمه سبزی و یا خرید تره در ترکیه اقدام نمائید.

خرید برنج ایرانی در ترکیه
برنج ایرانی ، برنج تایلندی ، برنج پاکستانی و یا برنج هندی مثل برنج مژده، معمولا قوت قالب بیشتر مردم ایران است. اما متاسفانه برنجی که در ترکیه فروخته می شود زیاد با ذائقه ایرانی ها سازگاری ندارد.

البته خانم های کدبانو ایرانی معمولا راه حل این مشکل را نیز می یابند اما همچنان هیچ برنجی نمی تواند جای برنجی مثل برنج هاشمی را در ترکیه و یا سایر نقاط جهان بگیرد.

شما می توانید جهت خرید برنج ایرانی در ترکیه به کسبه ایرانی که در این زمینه فعالیت دارند مراجعه کنید.

خرید لپه در ترکیه
جهت درست کردن خورشت لذیذ قیمه در ترکیه نیز به مواد اولیه ای نیاز داریم که پیدا کردن آن در فروشگاههای ترکیه نزدیک به محال است.

لپه یکی از این مواد است. لپه از گروه حبوبات است و در خانواده نخود جای می‌گیرد.

می‌دانید که حبوبات ارزش غذایی بسیار بالایی دارند و مناسب‌ترین جایگزین برای گوشت هستند زیرا علاوه بر پروتئین، مقداری نشاسته هم دارند.

اما پیدا کردن لپه در ترکیه مانند پیدا کردن سوزن در انبار کاه است. جهت خرید لپه در ترکیه نیز یا باید مقداری از فضای چمدان های خود را به آن اختصاص دهید و یا از کسبه ایرانی در ترکیه آن را جویا شوید

سایر محصولاتمشاهده همه

ادمین سایت ایران ترکیش

مقالاتی که می خوانید حاصل ۱۲ سال تجربه ما در زمینه مهاجرت به ترکیه می باشد. حتما دیدگاه و سوالات خود را در پائین همین صفحه با ما در میان بگذارید. همکاران ما به سوالات شما پاسخگو خواهند بود.
همچنین جهت دریافت بیش از 600 صفحه توضیحات جامع و چندین ساعت فیلم راهنمایی در رابطه با مهاجرت به ترکیه از لینک زیر اقدام فرمائید. دریافت CD آموزشی 0 تا 100 مهاجرت

نوشته قبلی
نوشته بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *